Zasilanie elektryczne kontra hydrauliczne

Zasilanie elektryczne kontra hydrauliczne

wyciągarki mogą być wykorzystywane w wielu konfiguracjach, jak i w różnych gałęziach przemysłu, w tym przemył naftowo-gazowy, hutniczy czy inżynieryjny. Ich zastosowanie również obejmuje takie miejsca jak lasy, łodzie czy trasy, które pokonują terenówki. Służą do wciągania i wyciągania pojazdów lub obiektów. Dobór wyciągarkiuwarunkowany jest naszymi potrzebami. Dobrze jednak podczas wyboru poznać sposób zasilania urządzania. Elektryczny czy hydrauliczny? Na czym, więc polega różnica w sposobie ich działania?

wyciągarka zasilana układem hydraulicznym

wyciągarka hydraulicznazasilana jest przez układ hydrauliczny. Oznacza to, że funkcjonowanie opiera się na sterowanym przepływie cieczy (płynu), dzięki której urządzenie może wykonywać pracę. Za pomocą pompy, ciśnienie sprężonej cieczy wykorzystywane jest do wytworzenia energiiprzepływu pomiędzy generatorem a wciągarką. Do sprawnej pracy, wymagany jest więc olej hydrauliczny. wyciągarki hydrauliczne zostały zaprojektowane z myślą o dużych zadaniach wymagających od urządzenia wysokiej wytrzymałości. Ze względu na sposób zasilania o dużej mocy wyjściowej, nadają się do najbardziej wymagających zadań, czy to na lądzie, czy to w wodzie. Dzięki hydraulicznemu silnikowi, urządzenia te mają duży moment rozruchowy oraz Charakteryzują się niezwykle wysoką wydajnością

wyciągarki na prąd zasilane elektrycznie

wyciągarka elektryczna napędzana jest silnikiem i zasilana energią elektryczną głównie pochodzącą z akumulatora. To oznacza, że uzależniona jest od działania urządzenia, pod które wyciągarka została podpięta, jak i stanu akumulatora. Tutaj, aby wyciągarka 12 Vczy 24 Vdziałała sprawnie, dość istotne jest, aby akumulator był sprawny. Czasem np. w pojazdach terenowych podpina się dwa akumulatory. Z czego pierwszy odpowiada za obsługę urządzeń dodatkowych, a drugi za rozruch silnika.

Porównując obie wyciągarki

Koszty operacyjne

wyciągarki elektryczne po względem kosztów operacyjnych na tle wyciągarek hydraulicznych wypadają znacznie lepiej. Zwróćmy, chociażby uwagę na trudniejszy proces instalacji urządzeń zasilanych hydraulicznie spowodowany tym, że posiada dodatkowe części.

Moc i przeznaczenie

wyciągarki hydrauliczne od początku były projektowane z myślą o najbardziej wymagających zadaniach, tak aby zawsze mogły działać nieprzerwanie i miały zdolność do obsługi bardzo ciężkich ładunków. Natomiast wyciągarki na prąd mają mniejszą siłę napędową, przez co nie poradzą sobie z bardzo ciężkimi ładunkami. Ponadto muszą działać przerywanie, aby nie doprowadzić do przegrzania urządzenia. Zaleca się je do użytku szybkiego i do ładunków o charakterze średnio ciężkim oraz w środowisku gdzie nie występuje duża wilgotność czy woda.

Montaż i instalacja

W przypadku wyciągarek hydraulicznych, które mają dodatkowo bogatą konstrukcję o dodatkowe części. Proces instalacji jest bardziej skomplikowany niż w przypadku elektrycznych wyciągarek, które Charakteryzują się łatwym montażem.

All comments